Rozhovor s vizažistkou Veronikou Vargovou uverejnený v EMMA 4/2022

Vyspatá do krásy. 

Dobrý spánok je účinnejší ako hodinová kura v luxusnom kozmetickom salóne. Vďaka nemu pleť získa sviežu farbu, vrásky sú menej výrazné, vlasy spevňujú. Ako s hodín, ktoré v noci strávime oddychom, vykresať maximum pre svoju krásu? 

Je čas podľahnúť hodvábo-mánii.

Viete čo sa deje s vašou pleťou, ak je v spálni príliš suchý vzduch? Voda sa odporuje aj z pokožky a potom vyzerá ako vysušená slivka. Objavujú sa na nej Sleep wrinkles, čiže vrásky zo spánku, takže po zobudení vyzerá doslova pokrčená.

Aby sa nám to nestávalo pravidelne, zaobstarajte si do izby odparovač vody, prípadne zvlhčovač vzduchu i kvalitnú hodvábnu obliečku na vankúš.

Tá pleť počas spánku neničí tak ako klasická bavlnená, pretože hodváb nesaje z pokožky a vlasov vlhkosť. Hodváb je materiál, ktorý v pleti aj vo vlasoch zadržiava vlhkosť, takže má aj efekt anti-age. 

Ako je možné, že je hodváb tak čarovný?

Pri hodvábnej obliečke na vankúši nehrozí, aby ste ráno mali skrčenú pokožku, ktorá sa síce po pár minútach vyrovná, ale vytváranie tlaku na rovnakých časti v tvare spôsobuje predčasne vrásky a stratu elasticity.

Hodvábny povrch je hladký, kĺzavý, pleť aj vlasy sa po ňom zľahka posúvajú, a to je tá najlepšia prevencia sleep wrinkles aj suchých či rozštiepených končekov.

Na obliečky z hodvábu prisahali aj ženy pred niekoľkými storočiami a nič sa na tom nezmenilo. “Používať hodváb je to najlepšie, čo môžete pre kvalitu pokožky a vlasov urobiť ” vysvetľuje vizážistka Veronika Vargová

@makeup_veronikavargova

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *