Jednoduchá zmena OBLIEČKY NA VANKÚŠ dokáže zázraky.

Na akej obliečke spíš ty?

Porovnanie 2 prírodných materiálov a ich dlhodobý dopad na kvalitu pokožku a vlasov

Porovnanie 2 prírodných materiálov a ich dlhodobý dopad na kvalitu pokožku a vlasov

Preskúmaj rozdiely pod mikroskopom.

Hodváb

mikroskopická fotografia morušového hodvábu vlákna sú dlhé a hladké, preto nepoškodzujú pokožku 

Bavlna

mikroskopická fotografia bavlneného plátna
vlákna sú drsné a ostré

Vlas

mikroskopická fotografia ľudského vlasu.

Kutikula vonkajšia, šupinatá vrstva obklopujúca vlas sa skladá zo sploštených zrohovatených buniek.

Ak je kutikula poškodená = šupinky sú pootvorené = vlas neudrží vlhkosť; stáva sa suchým, svetlo sa od neho nedokáže dobre odraziť a javí sa matne. Mechanickým trením o bavlnu, ktorá je rozstrapkaná sa vlas oslabuje a poškodzuje. Preto je dôležité spať na hodvábe.

Pokožka

Mikroskopická fotografia Epidermis

Ako najvrchnejšia vrstva, ktorú môžeme vidieť a dotknúť sa jej, nás epidermis chráni pred toxínmi, baktériami a stratou vody. Vrchná vrsva sa síce pravidlne olupuje, ale pri spaní na hodvábnej obliečke nedochádza k mechanickému poškodzovaniu a tvorbe sleep wrinkles.

Čo si o hodvábe asi nevedela …

Už podľa fotografie je zrejmé, že hodváb bude jemnejší, mäkší a hladší ako bavlna. Tieto vlastnosti mu dodávajú lesklý a luxusnejší povrch, ktorý si vaša koža rýchlo zamiluje. No nie je to všetko o vzhľade, ale o vlastnostiach, ktoré hodváb má.

Prvým faktorom je jeho hypoalergénnosť, ktorá pozitívne pôsobí na ľudí s alergiami, astmou či so sennou nádchou. Zároveň je hodváb menej náchylnejší na plesne, čo dopomáha k jeho priaznivým vlastnostiam.

Hodvábne obliečky

Hodváb schne rýchlejšie ako bavlna. Predstavte si, ako dlho schne bavlnené tričko po športovom výkone. Bavlna vlhkosť absorbuje a hodváb naopak vlhkosť odvádza, a preto v teplých letných nociach je hodváb lepšia voľba.

Dlhé a hladké vlákna hodvábu nespôsobujú mikroskopické poškodenia pokožky. Vďaka tejto štruktúre nedevastuje pokožku či neláme vlasy. 

Hodváb vám “nekradne” vlhkosť z pleti a z vlasov, a tým zaručuje ich lepšiu hydratáciu a pružnosť.

Hodvábne gumičky

Ekologický aspekt v porovnávaní týchto dvoch látok tak isto zohráva svoju rolu. Zatiaľ čo sa na bavlnu pri výrobe minie asi 20 000 litrov vody na kilogram, tak v procese výroby hodvábu sa minie asi 601 litrov na kilogram.

Ďalším pozitívnym aspektom hodvábu je jeho obnoviteľná a biologicky odbúrateľná schopnosť. Z tohto hľadiska sa dá povedať, že hodváb nezaťažuje tak planétu ako bavlna, hoci aj hodváb ako každý spracovávaný materiál, zanecháva ekologickú stopu.

Hodvábne papučky
akne a ako sa mu vyhnuť

Prevencia Akné

Hodváb je prirodzene antibakteriálny. Výborná prevencia voči výražkám a akné.

Prirodzený anti-age

Hodváb je materiál, ktorý z pleti a z vlasov nevysáva vlhkosť, séra a krémy preto má prirodzený anti-age efekt

Žiadné otlačenie

Pri hodvábnej obliečke na vankúši nehrozí, aby si ráno mala skrčenú a otlačenú pokožku.

Vysoká kvalita hodvábu.

U nás nájdeš 100% morušový hodváb najvyššej kvality 6A so špeciálnou mimoriadne hladkou úpravou.

Prevencia

Hodvábny povrch je hladký, kĺzavý, pleť a vlasy sa po ňom zľahka bez trenia kĺžu, a to je najlepšia prevencia sleep wrinkles aj suchých či rozštiepených končekov.

certifikát OEKO-TEX® STANDARD 100

Feel the Silk hodváb má certifikát OEKO-TEX® STANDARD 100 ktorým sú označované materiály a výrobky, ktoré spĺňajú prísne medzinárodné kritéria pre kvalitu.

Citované zdroje: 

Padaki, N. V., Das, B., & Basu, A. (2015). Advances in understanding the properties of silk. Advances in Silk Science and Technology, 3–16. doi:10.1016/b978-1-78242-311-9.00001-x
Wibuloutai, J., Naowasan, S. and Thanomsangad, P. (2021), Water footprint assessment of handwoven silk production. Water Environ. J., 35: 847-857. https://doi.org/10.1111/wej.12674
Oldfield, S., & Tayleur, C. (2018). Hermès’ silk supply chain: Impacts on biodiversity. Cambridge University. https://assets-finance.hermes.com/s3fs-public/node/pdf_file/2021-05/1620836659/rapport-cambridge-soie.pdf