FAQs 2

Doprava a platba

Objednaný tovar Vám doručíme kam si želáte. Tovar expedujeme najneskôr nasledujúci deň objednávky. Podľa zakliknutej možnosti v nákupnom košíku si môžete vybrať doručenie kurierom, alebo doručenie do odberného miesta (Zasielkovne) Packeta.

 

Najneskôr do 2 pracovných dní. Ale robíme všetko preto, aby ste mali doručený tovar nasledujúci deň.

 

Samozrejme, tovar môžete reklamovať v záručnej dobe. Pre bližšie informácie nás prosím kontaktujte na našom kontaktnom telefónnom čísle 0917 494 345, prípadne na emailoch.
 

Tovar je možné uhradiť 100% bezpečnou platbou kreditnou kartou alebo formou dobierky pri doručení tovaru kuriérom. Tovar na dobierku je spoplatnený 1€ poplatkom.
 

Pre storno, alebo zmenu objednávky nás prosím kontaktujte na naš email info@feelthesilk.sk. 
 

Áno, samozrejme. Nepoškodený a nenosený tovar môžete vrátiť do 14 dní od do dňa doručenia. Ak chcete tovar vrátiť, kontaktujte nás na adrese info@feelthesilk.sk. Pošleme vám spätný prepravný štítok, ako aj pokyny, ako a kam poslať balík. Položky zaslané späť k nám bez predchádzajúcej žiadosti o vrátenie nebudú akceptované.

 

Všetky produkty máme skladom a sú pripravené k odoslaniu. Výnimku tvoria iba produkty, ktoré su označené ako vypredané.

Napíšte nám na info@feelthesilk.sk. Naša priateľská zákaznícka podpora to preverí a zabezpečí, aby ste dostali svoju objednávku.
 

Produkty doručujeme automatický v rámci Slovenska a Českej republiky. Pre doručenie do ostatných krajín nás prosim kontaktujte  na info@feelthesilk.sk a dopravu Vám zabezpečíme.

Občania českej republiky môžu objenávať produkty aj na českom webe: feelthesilk.cz
 

Jednou z našich priorít je ekológia. To sa snažíme využiť aj pri balení Vašich hodvábnych objednávok, faktúru dostanete e-mailom ako aj všetky ostatné potrebné informácie. 
 

Všetky hodvábne produkty vám prídu exkluzívne zabalené. Do balenia Vám pribalíme aj certifikát o pravosti hodvábu a poukážku na zľavu na daľší nákup. .

Hodváb

Z akého hodvábu sú vyrobené produkty Feel the Silk?

Produkty Feel the Silk sú vyrobené z prvotriedného morušového hodvábu. Jedná sa o najkvalitnejší hodváb triedy 6A s dlhým vláknom a špeciálnou klzkou úpravou, aby sa trenie medzi vlasmi a pokožkou obmedzilo na minimum.

Naše produkty sú vyrobené z pravého prírodného morušového hodvábu, ktorý je známy svojimi vlastnosťami hypoalergénnosti. Napomáha predchádzať lámaniu vlasov či ich zamotaniu. K pletí je veľmi nežny a tvár sa vďaka tomu neotláča, čo ma za následok predchádzanie starnutia.

Satén je umelý materiál, ktorý nemá žiadne pozitívne účinky pre pleť a vlasy.

Bavlna odsáva z pleti aj vlasov vlhkosť a prípravky starostlivosti o pleť.

Momme je staré cisárske meranie udávajúce hmotnosť hodvábu. Čím je hodváb hrubší alebo ťažší, tým je jemnejší a dlhšie vydrží.

Menej renomovaní dodávatelia bohužiaľ merajú momme v rôznych fázach výrobného procesu, a nie na konci. Inými slovami, tvrdia, že majú určitý počet momme, ale nie je to tak úplne pravda.

Feel the Silk garantuje 22 momme mieru hodvábu. 

Áno, všetky naše produkty sú vyrobené eticky (certifikát Oeko-Tex®) a nie sú testované na zvieratách.
 

Feel the Silk  hodváb má certifikát  OEKO-TEX® STANDARD 100 ktorým sú označované materiály a výrobky, ktoré spĺňajú prísne medzinárodné kritéria pre kvalitu a zdravotnú nezávadnosť vo všetkých úrovniach produkcie

Tento symbol potvrdzuje, že hodvábne produkty boli testovaný v certifikovanom skúšobnom ústave asociácie OEKO-TEX® a obstáli v teste s pozitívnym výslednom vo viac ako 100 parametroch dôležitých pre zdravie človeka.

Všetky naše hodvábne produkty  sú bezpečné a neobsahujú žiadne zdraviu a životnému prostrediu škodlivé alebo nebezpečné látky.ako sú napríklad pesticídy, ťažké kovy, formaldehyd, chlórované organické nosiče, farbivá a konzervačné látky, alebo akékoľvek iné látky, ktoré by mohli byť pôvodcom alergických reakcií.

Pri produktov Feel the Silk máte istotu a záruku, že sú neškodné a bezpečné pre ľudské zdravie a pokožku.

Starostlivosť o hodváb

Produkty z hodvábu nemusíte prať tak často, ako by ste si mysleli, pretože prírodné hodvábne vlákna majú vynikajúce vlastnosti, ktoré predĺžia čas, kedy ich môžete nosiť bez prania. 

  • Prať pri teplote vody 30 stupňov s použitím pracieho prostriedku vhodného pre jemné textílie
  • Odporúčame ručné pranie
  • Zákaz bieliť a nepoužívať škodlivé chemikálie
  • Nevhodné do sušičky (iba v špeciálnom programe na hodváb)
  • Žehliť na nízkej teplote
  • Nežmýkať
  • Nechať voľne vysušiť

Životnosť obliečky je približne 1,5 až 3 roky. Životnosť obliečky môžete predĺžiť správnou starostlivosťou.

Najdlhšiu životnosť hodvábu dosiahnete pri jemnom prani v rukách.Ale hodváb môžete prať aj v pračke. Doporučujeme prať:

V jemnom ochrannom vrecúšku
Prať vyslovene na jemný program, ideálne na program hodváb
Maximálne otáčky pri žmýkaní 600 
Prať pri teplote vody 30 stupňov s použitím pracieho prostriedku vhodného pre jemné textílie
Zákaz bieliť a nepoužívať škodlivé chemikálie
Nevhodné do sušičky (iba v špeciálnom programe na hodváb)
Žehliť na nízkej teplote
Nechať voľne vysušiť